
A to dzięki inwestycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Brześciu na Białorusi. W tamtejszej oczyszczalni zakończyła się właśnie wymiana pierwszego z sześciu osadników wtórnych.
Znajdująca się tuż przy polskiej granicy i działająca od blisko 50 lat oczyszczalnia jest już przestarzała i odprowadza do wód powierzchniowych niedoczyszczone ścieki. Skutki tego odczuwa głównie Polska, gdyż to przez jej terytorium płynie Bug, do którego dostają się zanieczyszczenia z obiektu. Dlatego NFOŚiGW zdecydował się sfinansować wymianę osadników wtórnych w brzeskiej oczyszczalni. Koszt tej inwestycji to 3,86 mln zł.
Osadnik wtórny to zbiornik, w którym oczyszczone ścieki zostają oddzielone od zawierającego zanieczyszczenia osadu czynnego. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości pracy w oczyszczalni, osadniki będą wymieniane pojedynczo. Harmonogram prac przewiduje montaż dwóch nowych zbiorników rocznie. Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2014 r.
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- nfosigw.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Oczyszczalnie z reaktorem biologicznym
Zaletą technologii oczyszczania z reaktorem biologicznym jest możliwość przeznaczenia pod oczyszczalnię jedynie małej powierzchni działki –...
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
-
-
-
-
-