Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2014-04-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-21
Laury Wodne 2014
Laury to nagroda Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej
Laury to nagroda Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej

Podczas uroczystej gali w Pałacu Staszica w Warszawie Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witold Sumisławski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski wręczyli statuetki „Lauru Wodnego". Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Wody przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Komitet Gospodarki Wodnej PAN, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy oraz Polski Komitet Globalnego Partnerstwa dla Wody. "Laur Wodny" jest nagrodą Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej przyznawaną za zaangażowanie, nadawanie nowego impulsu oraz troskę o rozwój gospodarki wodnej w Polsce.

„Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym - mówił podczas gali Stanisław Gawłowski - a korzystając z okazji, jaką jest Światowy Dzień Wody, z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom odpowiedzialnym i związanym z gospodarką wodną za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Szczególnie chciałbym w tym roku podziękować gminom i firmom kanalizacyjnym. Mam wrażenie, że nie doceniamy ich zaangażowania, a przecież od 2003 roku to właśnie oni wykonali gigantyczną pracę. Tegoroczny Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda i Energia", dlatego życzę Państwu, aby nie zabrakło Wam energii przy gospodarowaniu i zarządzaniu wodą w Polsce."

Oto lista tegorocznych laureatów:

Kategoria I - Indywidualna

1. Joanna Ślusarczyk - Dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach
za pracę na rzecz gospodarki wodnej w Polsce, a w szczególności udział w opracowaniu Programu Ochrony przed Powodzią dorzecza Górnej Wisły.

2. Adam Chwieduk - Członek Zarządu Wodociągi Warszawskie
za decydujący wpływ na ostateczny kształt realizowanego od 2004 r. projektu "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie" w tym na budowę oczyszczalni ścieków Czajka.

3. Waldemar Miśko - Burmistrz Miasta i Gminy Karlino
za opracowanie założeń gospodarki wodno - ściekowej na terenie gmin dorzecza Parsęty. Pan Burmistrz reprezentuje Związek Gmin Dorzecza Parsęty skupiający 22 samorządy, które dotychczas pozyskały 1,2 mld zł na różne projekty. To największy projekt grupowy w Polsce i w Europie.

Kategoria II - Organizacja

Liga Morska i Rzeczna za kształtowanie w społeczeństwie w tym młodzieży, roli i znaczenia szeroko rozumianej gospodarki wodnej, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz ochrony środowiska.

Kategoria III - Osobista pasja i zaangażowanie w pracę na rzecz gospodarki wodnej

1. Ewa Skupińska
za wieloletnią pasję tworzenia czasopisma „Gospodarka Wodna" i szerzenia wiedzy o szeroko rozumianych zagadnieniach gospodarki wodnej wraz z ochroną środowiska.

2. Tadeusz Mrówczyński
za olbrzymią wiedzę fachową i doświadczenie zawodowe w zakresie budownictwa hydrotechnicznego, ochrony przeciwpowodziowej i transportu wodnego.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
kzgw.gov.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także