Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-08-21 | Ostatnia aktualizacja: 2008-08-21
Mniej fosforu w Wiśle i Bałtyku?

Mniej fosforu w Wiśle i Bałtyku?
Władze Warszawy wspólnie z dwie fundacjami podjęły decyzję o zbadaniu możliwości i kosztów chemicznego usuwania fosforu w oczyszczalniach ścieków. Celem jest osiągnięcie stałego poziomu fosforu (0,5 mg) w litrze ścieków. To połowa dozwolonej ilości wyznaczonej przez Unię Europejską, co zgodne jest z zaleceniami Komisji Ochrony Środowiska Obszaru Morza Bałtyckiego (HELCOM).
Polska odgrywa kluczową rolę w ochronie Morza Bałtyckiego - w kraju żyje prawie połowa mieszkańców zlewiska Bałtyku. Jedna trzecia z 30 000 ton fosforu odprowadzanego do Morza Bałtyckiego pochodzi z Polski.
W tym roku fundacje rozpoczęły program "Clean Baltic Sea Poland" aby przyśpieszyć usuwanie fosforu w polskich oczyszczalniach. Celem całego projektu jest ograniczenie o 1000 ton ilości fosforu w ściekach odprowadzanych przez polskie oczyszczalnie. List intencyjny podpisany z Warszawą stanowi pierwszy ważny krok w pracach nad tym projektem.
Fundacje John Nurminen Foundation oraz Baltic Sea 2020 zapewnią wsparcie finansowe potrzebne dla przeprowadzenia audytu technicznego, tj. szybkiego i zwięzłego przeglądu oczyszczalni, który ma na celu określenia najefektywniejszych sposobów usuwania fosforu.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.plWoda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-