Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-06-19 | Ostatnia aktualizacja: 2010-06-19
Nie będzie epidemii, ale będą zatrucia

Nie będzie epidemii, ale będą zatrucia
Od początku powodzi uszkodzonych zostało 66 wodociągów - 39 udało się już naprawić. Wezbrana woda zalała 57 oczyszczalni ścieków. Zalanych zostało też 28 cmentarzy, a woda wdarła się do prawie 18 tys. studni przydomowych. Spośród nich około 8 tys. studni będących jedynym źródłem wody do picia dla ludzi.
Gdy ludzie są zajęci naprawianiem szkód, ustają dostawy wody i żywności, słabnie intensywność działań prozdrowotnych. To może prowadzić do wzrostu zakażeń pokarmowych na terenach popowodziowych.
Od początku powodzi zanotowano już 67 zatruć pokarmowych. Były one spowodowane zanieczyszczoną wodą lub żywnością o niewłaściwej jakości.
Niebezpieczna jest woda, która miała kontakt z obornikiem, szambami. Rozwijają się w niej mikroorganizmy, który powodują zakażenia. Eksperci PZH uspokajają, że Sanepid kontroluje ujęcia wody. Jeżeli woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia, zostaje on zamknięty. W takiej sytuacji należy sięgnąć po wodę pochodzącą z beczkowozów lub zamkniętych butelek.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- tvn24.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasady działania. Opłacalność.
Warto rozpatrzyć budowę własnej przydomowej oczyszczalni ścieków Zasada działania Przydomowe oczyszczalnie ścieków to zespół urządzeń...
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
-
-
-
-