Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-07-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-07-27
Nowe technologie w dziedzinie mikrobiologicznego oczyszczania wód powierzchniowych
Dzięki międzynarodowej współpracy powstał system mGCW-R (Ground Circulation Well) umożliwiający mikrobiologiczne oczyszczanie wód powierzchniowych oraz gleby, za sprawą krążenia wody w studni gruntowej.

Firma Adventus Americas, Inc.(AAI) we współpracy z niemieckimi firmami Gfs mbH oraz IEG Technologies GmbH, zintegrowały system EHC - oparty na dozowaniu węgla aktywnego, z systemem chemicznej redukcji za pomocą żelaza pierwiastkowego (ZVI – Zero Violent Iron).

Technologia, której oficjalny skrót to mGCW-R służy do bezpośredniego oczyszczania gleby oraz wód powierzchniowych z szerokiej gamy zanieczyszczeń takich jak: nadchlorany, pestycydy, rozpuszczalniki zawierające chlor, również składniki nieorganiczne (azotany, siarczany), metale ciężkie (rtęć, arsen i inne). Integracja technologii EHC oraz ZVI owocuje znaczącą poprawą w stosunku do konwencjonalnej metody aplikowania nanocząstek żelaza i daje nadzieję na szybki rozwój nanotechnologii w dziedzinie oczyszczania środowiska.

„Jednym z głównych ograniczeń technologii ZVI w bezpośrednim oczyszczaniu gleby oraz wód powierzchniowych jest trudność w odpowiednim rozproszeniu nanocząstek w środowisku w taki sposób, aby utrzymywały one swą reaktywność. W większości przypadków nanocząstki żelaza ulegają agregacji, a następnie wydzieleniu z gleby (cząstki nie krążą w glebie wraz z wodą), co znacznie zmniejsza wydajność procesu” – powiedział Dr Jim Mueller, prezydent AAI. „Zjawisko to zmniejsza zasadność używania drogich nanoskładników. Mając na uwadze to ograniczenie, rozwinęliśmy technologię mGCW-R wspólnie z GfS, światowym liderem systemów opartych na GCW. Jesteśmy pewni, że unikalna kombinacja opatentowanych technologii zaoferuje nowe narzędzie efektywnie ułatwiające oczyszczanie środowiska.”

System mGCW-R jednocześnie działa na wody powierzchniowe oraz glebę. Instalacja pozyskuje wodę z warstwy wodonośnej, następnie poprzez specjalne komory wprowadza wodę w pionową cyrkulację, tworząc strefę reakcyjną. Pozwala to na ciągłą likwidację zanieczyszczeń wody. Dzięki odpowiedniemu systemowi kontroli procesu, możliwe jest precyzyjne dozowanie katalizatora (EHC lub ZVI), jak również zmniejszenie jego koniecznej ilości.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Water Quality Products
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :