Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-04-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-04-27
Nowe ujęcie wody w Gdańsku
Nowe ujęcie wody w Gdańsku
Nowe ujęcie wody w Gdańsku
Kompleksowy projekt modernizacji infrastruktury wodociągowej Gdańska – pod hasłem Gdański projekt wodno-ściekowy realizowany od 2006 roku w Gdańsk, stale przyczynia się do poprawy jakości wody pitnej.

Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości wody pitnej w Gdańsku oraz zapewnienie odpowiedniej infrastruktury wodociągowej mieszkańcom Gdańska. Inwestycje zwiększą możliwość zaopatrywania mieszkańców w wodę pitną pochodzącą z ujęć głębinowych.

Dobiega końca modernizacja kluczowych dla gdańszczan ujęć wody – Lipce i Zaspa Wodna oraz budowa ujęcia i stacji uzdatniania wody Zakoniczyn, a także stacji uzdatniania i zbiornika wody Osowa. Zakończyła się także modernizacja historycznego ujęcia wody w Pęgowie, z którego woda trafia do zbiorników oruńskich i zasila sieć wodociągową dzielnicy Orunia, Śródmieście i Wrzeszcz. Powstaje również system monitoringu sieci wodociągowych, który pozwoli sprawnie zarządzać systemem i pozwoli szybko reagować eksploatatorowi sieci wodociągowej.

Na rozwój systemu wodociągowego i poprawę jakości wody pitnej w Gdańsku GIWK przeznaczy około 71 mln euro netto. Koszt ten obejmuje budowę i modernizację ujęć wody, stację uzdatniania wody, budowę nowych zbiorników oraz magistralę i sieci wodociągowe.

6 i 7 lipca 2010 r. firma Brita i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w Gdańsku przeprowadziły badania wody w ramach ogólnopolskiego projektu Brita Tester. Gdańska woda w kranie pozytywnie wypadła na tle wody w innych miastach jeśli chodzi o smak. Została także najlepiej oceniona pod względem zapachowym. Po zakończeniu wszystkich inwestycji wyniki kolejnych testów powinny być jeszcze lepsze.



(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gdansk.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także