Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-10-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-10-06
Pozyskiwanie wody z atmosfery
Pozyskiwanie wody z atmosfery
Pozyskiwanie wody z atmosfery
Pozyskiwanie wody z powietrza jest idealną technologią dla obszarów, które borykają się z małymi jej zasobami. Kraje Zatoki Perskiej wkrótce zaczną w ten sposób otrzymywać wodę pitną. Firma Transworld Equipment wraz z chińską Vison Technology wprowadzą na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej systemy pozyskiwania wody z powietrza.

„Pionierska technologia polega na pozyskiwaniu wody z wilgoci obecnej w powietrzu atmosferycznym. Otrzymana woda nie zawiera zanieczyszczeń.„ – twierdzi Jeff Henderson, dyrektor rozwoju międzynarodowego firmy Vision Technology.

Technologia o nazwie RainBox, opracowana w USA przez Daniela Engela jest bezpieczna, niezawodna i ma tę zaletę, że nie zmniejsza zasobów wodnych obszaru, na którym działa. Koszt uzyskania wody wynosi od 15 do 20 groszy na litr wody. Jedynym warunkiem działania urządzenia jest dostęp do źródła elektryczności. Niestety producent nie ujawnia szczegółów działania RainBox.

Na rynku amerykańskim obecne w sprzedaży są urządzenia firmy Air2Water działające podobnie jak RainBox. W technologii firmy Air2Water, powietrze przechodzi przez filtr elektrostatyczny eliminujący cząstki stałe obecne w powietrzu, następnie trafia do małych rurek, w których następuje kondensacja wody. Woda trafia do zbiornika, następnie jest transportowana przez specjalne komory, w których jest sterylizowana w ciągu 30 minut przy pomocy promieni UV. Oczyszczona z drobnoustrojów woda, natrafia następnie na filtry węglowe, gdzie eliminowane są zanieczyszczenia organiczne. Końcowym procesem jest ultrafiltracja, podczas której zatrzymywane są wszelkie wirusy oraz bakterie. Woda ostatecznie ląduje w zbiorniku, z którego może być już bezpośrednio pobierana do użytku.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gulfnews.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :