Powrót do listy komunikatów Dodano: 2015-10-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-12
Przyłącz się do piotrkowskich – konkurs dla dzieci
Konkurs Przyłącz do Piotrowskich
Konkurs Przyłącz do Piotrowskich

Konkurs ekologiczny „Przyłącz się do Piotrkowskich – jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?" to przyjemna forma edukacji ekologicznej, do udziału w którym Miasto Piotrków Trybunalski zaprasza wszystkich uczniów piotrkowskich szkół podstawowych.

Od początku realizacji projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim" Miasto duży nacisk kładzie na edukację ekologiczną mieszkańców, rozpowszechnianie informacji o korzyściach wynikających z realizacji projektu, promowanie właściwych pro środowiskowych zachowań. Zorganizowało między innymi Dni Otwarte w zmodernizowanych obiektach, multimedialny quiz wiedzy o ekologii, projekcie, Unii Europejskiej. W czasie imprez plenerowych Dni Miasta, 10-lecie Unii Europejskiej dla dzieci i młodzieży zorganizowało wiele gier, zabaw i eksperymentów edukacyjnych związanych m.in. z tematyką projektu.

Tym razem dzieci ze szkół podstawowych będą miały okazję przedstawić swoje talenty. W specjalnie zorganizowanym dla nich konkursie uczniowie klas I-III wezmą udział w konkursie plastycznym. Dla uczniów klas IV-VI przewidziano konkurs fotograficzny.

Każdy uczestnik będzie miał okazję przedstawić własne spojrzenie na środowisko – z prac bedzie się można dowiedzieć m.in. dlaczego potrzebne są tego rodzaju inwestycje, co byłoby gdyby ich zaniechać, jaki mają wpływ ich efekty na jakość i komfort życia ludzi, czy będzie się żyło lepiej, wygodniej i zdrowiej po ich wdrożeniu, co należy /lub czego nie robić, aby dbać o otoczenie, czystość wody, itp.

Konkurs potrwa od 12 października do 16 listopada br. W każdej kategorii na autorów trzech najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Regulamin konkursu: http://www.oczyszczalniapiotrkow.pl
Kontakt w sprawie konkursu: (katarzyna.konecka@prc.pl)
(+48 660 430 573, karolina.dziwak@prc.pl)

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Grupa PRC Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.