Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-08-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-08-22
Światowy Tydzień Wody 2011
Światowy Tydzień Wody 2011
Światowy Tydzień Wody 2011
21 sierpnia br. rozpoczął się po raz 20. Światowy Tydzień Wody, organizowany przez Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wodny SIWI. Tematem przewodnim w tym roku jest zapotrzebowanie na wodę miast, głównie w krajach rozwijających się.

Podczas seminariów, paneli i spotkań omawiane są problemy zawarte w przyjętym w 2009 roku, czteroletnim programie kolejnych Tygodni. W tym roku wiodącym tematem jest „Woda w urbanizującym się świecie”, w przyszłym roku będzie „Woda a globalne bezpieczeństwo żywnościowe.”

Według statystyk ponad połowa ludzkości mieszka w miastach. Wielu ludzi nie ma jednak dostępu do czystej wody i systemów sanitarnych. W Afryce Subsaharyjskiej ten odsetek przekracza nawet 50 procent. Do 2050 roku liczba mieszkańców w miastach ma wzrosnąć do 80 proc. całkowitej liczby ludności. Większość tego wzrostu ma miejsce na obszarach zagrożonych zarówno niedoborami wody jak i powodziami.

Eksperci obecni w Sztokholmie podkreślają znaczenie miast w rozwoju infrastruktury sanitarnej i efektywnego wykorzystania wody i energii.

Podczas Światowego Tygodnia Wody wręczana jest nagroda, Stockholm Water Prize, popularnie zwana Wodnym Noblem. W tym roku główna nagroda za pracę w dziedzinie limnologii, nauki o śródlądowych zbiornikach wodnych trafi do prof. Carpentera z Uniwersytetu Wisconsin-Madison.



(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
worldwaterweek.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także