Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-08-03 | Ostatnia aktualizacja: 2007-08-03
Trudna sytuacja na Wisłoku z powodu lipcowych upałów

Trudna sytuacja na Wisłoku z powodu lipcowych upałów
Zrobiono badania wody tego odcinka Wisłoka. Ich wynik jest jednoznaczny - poniżej 2 mg tlenu na litr wody. A to znaczy, że główna przyczyna śnięcia ryb to utrzymujące się w lipcu upały. 26 lipca u ujścia Wisłoka do Sanu w Tryńczy wodowskaz pokazał absolutne minimum, czyli najniższy stan wody od początku prowadzonych tam już kilkadziesiąt lat pomiarów.
Z danych Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że dla Wisłoka w Rzeszowie w okolicy ul. Lwowskiej średnia roczna to 21 metrów sześciennych na sekundę. Pod koniec lipca przepływało o 18 metrów sześciennych mniej. Niskiej stany wody na Wisłoku są niczym nowym, jednak zdarzają się one głównie na jesieni, a nie w lipcu, w którym opady powinny być największe.
Kilka dni temu okazało się, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma znów pełne ręce roboty - trzeba zbadać odcinek Wisłoka w Woli Dalszej koło Łańcuta. Wędkarze zauważyli w wodzie śnięte ryby. To już kolejny tego typu alarm na Podkarpaciu. Polski Związek Wędkarski szacuje, że w Woli Dalszej może być nawet kilka tysięcy śniętych ryb, głównie drobnych, nie przekraczających kilkunastu centymetrów.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- tvp.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Plotery Laserowe Co2: Przyszłość Precyzyjnego Cięcia i Grawerowania
Plotery laserowe Co2 to zaawansowane urządzenia wykorzystywane w różnych branżach do precyzyjnego cięcia i grawerowania materiałów. Działają one...
-
Legionella w instalacji wodnej w przemyśle i w budynkach zamieszkania zbiorowego
Bakterie z rodzaju Legionella powodują poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Ich skupiska rozwijają się m.in. w systemach dystrybucji ciepłej...
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl