
1 lutego 2018 roku Komisja Europejska przyjęła wniosek dotyczący rewizji Drinking Water Directive (Dyrektywa w sprawie wody pitnej), zaplanowanej na 2018 rok. Propozycja zawiera rewolucyjne zmiany w podejściu do bezpieczeństwa wody wprowadzając obowiązkowe zarządzanie ryzykiem na wszystkich etapach dostaw wody od ochrony ujęć wody poczynając, na instalacjach wewnętrznych kończąc.
Europejska Federacja Krajowych Organizacji Wod.-Kan(EurEua), której członkiem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi polskie", brała udział w konsultacjach i grupach roboczych poprzedzających powstanie projektu. EurEua wpłynęła m.in. na złagodzenie zapisów związanych z informowaniem odbiorców, bardziej elastyczne podejście do monitoringu parametrów, wprowadzenie łagodniejszych wymagań dla małych wodociągów.
EurEau przygotowuje obecnie stanowisko oraz zamierza uczestniczyć we wszelkich spotkaniach i konsultacjach. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie" pracuje nad stanowiskiem polskiej branży. Zaplanowane są spotkania z posłami do Parlamentu Europejskiego, gdzie niebawem dyrektywa zostanie przekazana do dalszego procedowania.
Okres konsultacji publicznych Dyrektywy w sprawie wody pitnej (DWD), trwa od 1 lutego do 1 kwietnia 2018 roku. Wszystkie materiały dotyczące Dyrektywy w sprawie wody pitnej (DWD), w tym propozycje nowej treści dyrektywy (Wniosek dotyczący dyrektywy) znajdują się na stronie Komisji Europejskiej.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- igwp.org.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wygrodzenia przemysłowe – klucz do bezpiecznej i efektywnej przestrzeni...
W dobie dynamicznego rozwoju przemysłu oraz rosnącej automatyzacji procesów produkcyjnych coraz większą rolę odgrywają wygrodzenia przemysłowe....
-
Hawle.live CAP – rewolucja w monitorowaniu hydrantów podziemnych, na...
W obliczu zmian klimatycznych i zmniejszających się zasobów wodnych, konieczna jest zmiana podejścia do gospodarki wodnej. Wiele wodociągów zdaje...
-
-
-
-
-