Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-05-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-26
WiK tropi nielegalne podłączenia rynien do kanalizacji ściekowej
WiK tropi nielegalne podłączenia rynien do kanalizacji ściekowej
WiK tropi nielegalne podłączenia rynien do kanalizacji ściekowej
W Opolu w wyniku kontroli nielegalnych podłączeń kanalizacji ściekowej wykryto już 450 takich miejsc. Obowiązująca od 2001 roku ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków zabrania wprowadzania deszczówki do sieci sanitarnej.

Podczas opadów deszczu do oczyszczalni ścieków, która przyjmuje normalnie 25 tys. metrów sześciennych na dobę, trafia dwa razy tyle ścieków.

Metoda wykrywania polega na wtłaczaniu dymu, gdy wydobywa się na zewnątrz z rynny albo odpływu przy garażu, to znak, że w tym miejscu deszczówka trafia do kanalizacji sanitarnej.

W Opolu przebadano już Grudzice, Kolonię Gosławicką i Pasiekę. Jak dotąd wykryto 450 posesji, w których rynny podłączone są do kanalizacji. Ich właściciele otrzymują wezwania do trwałego rozłączenia nielegalnej instalacji. Mają na to 5 miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie zrobią tego, grozi im grzywna do 10 tys. zł, a nawet ograniczenie wolności.



(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
nto.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także