Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Woda energii doda!

Dąbrowskie Wodociągi na Półmaratonie Dąbrowskim

Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)
Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)

Wiosna to idealny czas dla miłośników sportu, a szczególnie biegaczy. Rozpoczyna się sezon biegowy, a wraz z nim liczne imprezy sportowe. Jedną z najważniejszych w regionie jest Półmaraton Dąbrowski, którego XII edycja wystartuje w niedzielę 14 kwietnia punktualnie o godz. 11:00. W organizację imprezy ponownie włączyły się Dąbrowskie Wodociągi, które wszystkim uczestnikom biegu zapewnią napoje w postaci smacznej i zdrowej wody z kranu. Woda będzie pochodzić ze studni głębinowych czerpiących wodę z jurajskich pokładów ponad 150 metrów pod ziemią.

Dąbrowski Półmaraton to bieg na 21,0975 km połączony z 5-kilometrowym marszem Nordic Walking. Tegoroczna edycja z pewnością przyciągnie tłumy miłośników biegania. Impreza rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 11:00 na stadionie w Ujejscu, a zakończy się przed Halą Widowiskowo-Sportową Centrum. Tym, co przyciąga biegaczy nie tylko z województwa śląskiego na zawody w Dąbrowie Górniczej jest urokliwa, prowadząca wzdłuż zbiorników wodnych Pogoria IV i III, szybka i płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów.

Już po raz piąty we współorganizację Półmaratonu Dąbrowskiego włączyły się Dąbrowskie Wodociągi. Na trasie biegu zlokalizowane będą specjalne dystrybutory, z których uczestnicy będą mogli czerpać dąbrowską kranówkę. Ponadto spółka ufundowała bidony na wodę, które uczestnicy otrzymają na mecie.

O tym, że woda z kranu jest zdrowa, Dąbrowskie Wodociągi przekonują poprzez kampanię „Piję wodę z kranu", która skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu. Działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska oraz edukacji zostały docenione w największym branżowym konkursie „Głośna Woda". W 2018 roku Dąbrowskie Wodociągi zajęły pierwsze miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, a jury doceniło w sposób szczególny konsekwentne rozwijanie długoterminowych kampanii edukacyjnych.

Bogata w minerały woda z kranu dla biegaczy

Woda dostarczona na Półmaraton posiada ok. 460 mg/l składników mineralnych i pochodzi z ujęć głębinowych. To właśnie z nich pochodzi 80 procent wody dostarczanej mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Jest ona pobierana z obszarów jurajskich specjalnymi głębinowymi studniami umiejscowionymi od 55 do 150 metrów pod ziemią. Dlatego jest tak bogata w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, potas czy sód.

Parametry wody z ujęcia głębinowego w Ujejscu, Suma składników mineralnych: 464,3 mg/l
Anion wodorowęglanowy (HCO₃⁻) 285,5 mg/l Kation magnezowy (Mg2+) 31,00 mg/l
Anion fluorkowy (F¯) 0,1 mg/l Kation wapniowy (Ca2+) 82,00 mg/l
Anion siarczanowy (SO42-) 47,00 mg/l Kation sodowy (Na+) 4,81 mg/l
Anion chlorkowy (Cl-) 14 mg/l Kation potasowy (K+) <1,0 mg/l

 (gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o.

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :