Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-11-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-02
Zakończyła się modernizacja SUW w Mosinie
Prace na SUW Mosina trwały pięć i pół roku
Prace na SUW Mosina trwały pięć i pół roku

21 września oficjalnie zakończono trwającą pięć i pół roku modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie. Inwestorem był poznański Aquanet, natomiast wykonawcą wartego 270 mln zł projektu - konsorcjum firm z PTB Nickel Technologia jako liderem.

Prace objęły wyburzenie 33 obiektów, modernizację 8 obiektów oraz wybudowanie 34 nowych obiektów. Wykonano 25 rozruchów mechanicznych, 23 hydrauliczne oraz 21 technologicznych.

Dzięki modernizacji zmniejszyła się ilość dezynfektantów stosowanych do wody uzdatnionej. Wprowadzono drugi stopień uzdatniania tj. ozonowanie wody i filtrację na filtrach węglowych. W efekcie poprawiły się parametry fizyczno-chemiczne wody, a także bakteriologiczne i smakowe. Wydajność Stacji wzrosła ze 100 tys. m3/d do 150 tys. m3/d wody pitnej.

SUW Mosina wzbogaciła się o nowe instalacje: dozowania i recyrkulacji węgla pylistego, ozonowania, filtracji w oparciu o złoże granulowanego węgla aktywnego oraz napowietrzania w oparciu o kaskady napowietrzające. Powstały również obiekty przeróbki osadów żelazistych po płukaniu filtrach pospiesznych.

Ponadto unowocześniono automatyzację procesów technologicznych i kontrolę tych procesów na poszczególnych etapach uzdatniania wody i gospodarki osadami. Stworzono trzy niezależne ciągi technologiczne, o wydajności każdego z nich od 20 tys. m3/d do 50 tys. m3/d, umożliwiających elastyczną pracę stacji w zakresie wydajności oraz podczas prac konserwacyjnych i naprawczych.

Dzięki tym licznym unowocześnieniom poznańska woda jest jeszcze bardziej smaczna i przejrzysta. Można ją pić prosto z kranu.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
aquanet.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także