Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-06-30 | Ostatnia aktualizacja: 2006-06-30
Zły stan "Łuczniczki"

Zły stan "Łuczniczki"
Pierwsze spękania na betonowej konstrukcji pracownicy hali zauważyli w lutym tego roku. Po dokładnych oględzinach stwierdzono je również w drewnie. Eksperci założyli na nich plomby, by obserwować ruch ścian i dachu. Okazało się, że po puszczeniu mrozów, pęknięcia znacznie się powiększyły.
Wykonawcą hali była bydgoska firma Inter-Bud. „Dach był w całości zaprojektowany i wykonany przez duńską firmę Lilleheden” - zapewnia Erwin Gemba, prezes Inter-Budu. Już w trakcie budowy firma Inter-Bud zgłaszała Duńczykom, że drewniane elementy, które przysłano na budowę, są wadliwe (miały zbyt dużo spękań). Złożono reklamację, po której polski wykonawca dostał w odpowiedzi zapewnienie, że ich materiały są najlepszej jakości i na tej deklaracji poprzestano. Teraz Duńczycy muszą naprawić drewnianą konstrukcje w ramach gwarancji.
Dostawca drewnianych elementów zapewnia, że sprawę traktuje poważnie. Do wyników ekspertyzy podchodzi jednak z dystansem i na razie nie bierze winy na siebie. W najbliższych dniach do Polski mają przyjechać specjaliści z Danii, którzy ocenią sprawę i wykonają inwentaryzację całości hali.
Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka" oddana do użytku w październiku 2002 roku, może pełnić funkcję hali sportowej, koncertowej i wystawienniczej. Odbywają się w niej mecze koszykówki, siatkówki oraz inne imprezy sportowe, koncerty, kiermasze oraz targi (m. in.”Wod-Kan”, które zgromadziły w tym roku 362 wystawców, obecny był na nich również serwis wodkaneko.pl). Hala dysponuje 8 tys. miejsc siedzących oraz salą konferencyjną na 180 osób.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- info.bydgoszcz.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak skutecznie eliminować Escherichia coli z wody pitnej?
Escherichia coli (E. coli) jest bakterią, która naturalnie występuje w jelitach zwierząt stałocieplnych, w tym ludzi. Jest szeroko wykorzystywana...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-
-