Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2005-06-09 | Ostatnia aktualizacja: 2005-06-09
Znowelizowane Prawo wodne oczekuje na podpis Prezydenta

Znowelizowane Prawo wodne oczekuje na podpis Prezydenta
Właściwe gospodarowanie wodami dotyczy m.in. uregulowania sprawy własności wód i gruntów, które są nimi pokryte. Bardzo istotną kwestię stanowi również normowanie prawidłowej gospodarki ściekowej. Głosując nad poprawkami Senatu do ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw, Sejm przyjął m.in. definicję ścieków w formie: wprowadzanych do wód lub do ziemi wód zużytych, ciekłych odchodów zwierzęcych, z wyjątkiem gnojówki i gnojowicy, wód opadowych i ociekowych, a także pochodzących z odwodnienia zakładów górniczych oraz odprowadzanych z obiektów hodowli ryb.
Za bytowe uznano ścieki pochodzące z budynków mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej, które powstają w wyniku ludzkiego metabolizmu lub funkcjonowania gospodarstw domowych oraz ścieki o zbliżonym składzie pochodzące z tych budynków.
Zmieniły się też regulacje dotyczące planów gospodarowania wodami na obszarze dorzecza. Muszą być przygotowywane w taki sposób, aby do końca 2015 r. osiągnięto dobry stan ekologiczny i chemiczny dla wód powierzchniowych, dobry stan ekologiczny i dobry stan chemiczny dla wód sztucznych oraz silnie zmienionych, a także dobry stan ilościowy i chemiczny dla wód podziemnych. Zmiany dostosowują prawo do Ramowej Dyrektywy Wodnej Unii Europejskiej. Nowelizacja, zgodnie z prawem europejskim, wprowadza w Polsce podział według dwóch głównych dorzeczy - Odry i Wisły oraz dorzeczy małych rzek, które w całości nie płyną przez Polskę.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- http://www.gazetaprawna.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.plWoda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
-
-
-