Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-01-25 | Ostatnia aktualizacja: 2007-01-25
100 mln Europejczyków bez bieżącej wody

100 mln Europejczyków bez bieżącej wody
Z danych Komisji Gospodarczej dla Europy przy ONZ (UNECE) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że brak bieżącej wody dotyczy 16 procent mieszkańców Europy, zwłaszcza jej wschodnich regionów. W ostatnim roku choroby wywołane piciem niedostatecznie uzdatnionej wody dotknęły 170 tys. ludzi. Najbardziej na przypadki zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A, krwawą biegunkę oraz dur brzuszny narażone są dzieci mające 6 – 11 miesięcy.
„W Europie nadal są dzieci, które umierają na krwawe biegunki. Ta sytuacja jest niemożliwa do zaakceptowanie” – powiedział jednej z agencji informacyjnych Roberto Bertollini z regionalnego biura WHO w Europie. W opinii agencji skupionych wokół ONZ systemy kanalizacyjne muszą być zmodernizowane w oddalonych od wielkich miast rejonach Europy, gdzie ludzie nadal czerpią wodę ze studni, w pobliżu których, są zanieczyszczające je toalety.
Duże zagrożenie dla Europejczyków stanowić będzie w najbliższych latach ocieplający się klimat, który może stworzyć warunki do wybuchu epidemii wirusów i bakterii żyjących w wodzie, zakwity alg oraz szybki rozwój organizmów, które zajmowały dotychczas małe nisze ekologiczne i nie stwarzały zagrożenia.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Reuters

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasady działania. Opłacalność.
Warto rozpatrzyć budowę własnej przydomowej oczyszczalni ścieków Zasada działania Przydomowe oczyszczalnie ścieków to zespół urządzeń...
-
-
-
-
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.pl