Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-12-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-17
Czym jest metoda czyszczenia ciśnieniowego WUKO i gdzie się ją stosuje?
Czym jest metoda czyszczenia ciśnieniowego WUKO i gdzie się ją stosuje?

Nikt nie wyobraża sobie dzisiaj codziennego funkcjonowania bez sprawnej kanalizacji. Korzystają z niej nie tylko domowe gospodarstwa, ale również całe miejskie sieci oraz zakłady przemysłowe i usługowe. Kiedy dochodzi do mniej lub bardziej poważnej awarii, konieczna jest natychmiastowa interwencja fachowców. W jaki sposób działają? Czy w takim wypadku przydatna będzie metoda WUKO?

  1. Na czym polega metoda WUKO?
  2. Gdzie metoda WUKO znajduje zastosowanie?

Wielu pracowników sieci kanalizacyjnej wykorzystuje niezwykle efektywne czyszczenie wysokociśnieniowe rur, zwane inaczej metodą WUKO. W dalszej części tekstu wyjaśniono, na czym ona polega, a także gdzie znajduje zastosowanie.

Na czym polega metoda WUKO?

Udrażnianie metodą WUKO oznacza czyszczenie sieci kanalizacyjnej w sposób ekologiczny, wykorzystujący bardzo wysokie ciśnienie. Przyjazność środowisku naturalnemu wynika z faktu, że pojazdy magazynują wodę z nieczystości, nagromadzoną w instalacji, a następnie używają ją do płukania rur. Dzięki temu czyszczenie wysokociśnieniowe WUKO pozwala zaoszczędzić ogromne ilości wody, a przy tym jest niezwykle efektywne. Nie zachodzi również konieczność skorzystania z silnych środków chemicznych.

W przypadku wystąpienia awarii w sieci kanalizacji miejskiej, domowej oraz przemysłowej samochody wyposażone w WUKO są w stanie natychmiast przystąpić do usuwania jej skutków. Czyszczenie wysokociśnieniowe rur odbywa się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, jak również w poziomach i pionach kanalizacyjnych.

Metoda WUKO polega na użyciu skierowanych do tyłu dyszy głowic, które pozwalają wciągnąć węża do instalacji i tym samym dokładnie wyczyścić rury z zalegających osadów oraz przywrócić prawidłowy przepływ wody. W zależności od poziomu i rodzaju zanieczyszczeń pracownicy wykorzystują różne głowice.

Gdzie metoda WUKO znajduje zastosowanie?

Metoda WUKO obejmuje:

  • ciśnieniowe czyszczenia rur kanalizacyjnych,
  • udrażnianie instalacji sanitarnych,
  • czyszczenie i udrażnianie poziomów i pionów kanalizacyjnych,
  • czyszczenie kanalizacji deszczowej,
  • udrażnianie wypustów ulicznych,
  • czyszczenie przepompowni ścieków, separatorów i kolektorów ściekowych,
  • czyszczenie ciśnieniowe studni rewizyjnych.

Z usługi czyszczenia i udrażniania instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych korzystają gospodarstwa domowe, obiekty użytkowe, zakłady przemysłowe i punkty usługowe. Metoda WUKO okazuje się skuteczna w przypadku nadmiernie zanieczyszczonych umywalek, zlewów, toalet, studzienek ściekowych, drenaży, przyłączy i innych elementów instalacji.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
HYDRO SERVICE Paweł Chmielewski
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także