Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-07-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-07-03
Na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych?
Na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych to najskuteczniejszy sposób uniknięcia przestoju wywołanego usterką maszyny zależnej od działania pompy. Zlecona w porę regeneracja pomp hydraulicznych pozwala szybko przywrócić wydajność i poprawne działanie maszyny, a w wielu wypadkach daje też szansę uniknięcia potężnych kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu. Na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych i czy warto z niej korzystać?

Dlaczego regeneracja pomp hydraulicznych się opłaca?

Regeneracja pomp hydraulicznych (https://banat.pl/naprawa-regeneracja/regeneracja-pomp-hydraulicznych/) pozwala wydłużyć żywotność i sprawność działania układu hydraulicznego, a także przywrócić początkowe parametry pracy maszyny. Pompy hydrauliczne, niezależnie od rodzaju maszyny, jaką napędzają, są szczególnie ważnym elementem całego układu hydraulicznego i bez ich prawidłowego działania maszyna staje się bezużyteczna lub działa nieefektywnie. Pompy hydrauliczne są jednocześnie wyjątkowo intensywnie eksploatowanym komponentem układu, a przez to szybciej się zużywają i są bardziej narażone na usterki. Regeneracja pomp hydraulicznych ma na celu przywrócenie jej pierwotnych parametrów fabrycznych, co przekłada się na jakość i wydajność pracy pompy, a także ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej awarii układu hydraulicznego maszyny. Regeneracja pomp hydraulicznych jest też znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż zakup nowej pompy. Jest również tańsza niż naprawa pomp hydraulicznych i zabiera mniej czasu. Podsumowując, fachowo przeprowadzona regeneracja pomp pozwala uniknąć przestojów w pracy firmy wywołanych usterką maszyny, opóźnień związanych z niską wydajnością jej działania i strat finansowych, które z tym się wiążą. Regeneracja pompy hydraulicznej nie będzie też tak kosztowna, jak jej naprawa czy wymiana na nową.

Jak wygląda i na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych to skomplikowany, wieloetapowy proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i sprzętu, dlatego jej wykonanie należy zlecić doświadczonym w tej dziedzinie specjalistom. Regeneracja pompy hydraulicznej powinna być poprzedzona dokładną oceną pompy i komponentów ją tworzących. Wymaga to precyzyjnego oczyszczenia każdej części i skontrolowania jej stanu. Następnie wymieniane są wszystkie zużyte lub uszkodzone części pompy. Kontrolowane są płyny znajdujące się w jednostce, filtry, korki, węże, stan obudowy itd. Jak wyjaśniają eksperci z działającej na terenie całego kraju firmy Banat, która specjalizuje się w kompleksowych naprawach maszyn i urządzeń hydrauliki siłowej, prawidłowo poprowadzona, a zatem skuteczna regeneracja pomp hydraulicznych nie kończy się jednak na tym etapie. Regenerowana pompa musi być następnie dogłębnie przetestowana. Jest to układ, który przenosi ogromne ciśnienia — żeby sprawdzić, czy regeneracja pompy przebiegła pomyślnie należy wykonać odpowiednie testy i upewnić się, że urządzenie osiąga parametry zgodne z nastawami producenta. Firma Banat w ramach kompleksowej regeneracji pompy może nie tylko przywrócić jednostce ustawienia producenta, ale również jej wygląd fabryczny. Więcej na ten temat na stronie firmy Banat (https://banat.pl/).

Regeneracja pompy hydraulicznej – jak często należy ją przeprowadzać?

Regeneracja pomp hydraulicznych to krok, którego nie należy odwlekać. Każda zwłoka może być niezwykle kosztowna, ponieważ coś, co na początku może być niegroźną usterką, szybko może zatrzymać maszynę i stać się poważnym problemem. Regeneracja pompy hydraulicznej może wówczas nie wystarczyć, a zakup nowej pompy ani nie jest tani, ani nie odbywa się błyskawicznie. W przypadku często używanych maszyn regeneracja pomp powinna być wykonywana nawet co 6 miesięcy. Warto skonsultować wskazania do regeneracji z fachowcami, ponieważ różne rodzaje pomp, sposób ich eksploatacji i wiele innych zmiennych mają tu znaczenie. Każdy niepokojący sygnał taki jak pogorszenie wydajności pracy maszyny, głośniejsza praca pompy, pęknięcie obudowy czy skoki ciśnienia, wymagają kontaktu z serwisem i pilnej oceny tego, czy regeneracja pompy wystarczy, by uporać się z usterką, czy jednak konieczna będzie jej naprawa.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także