
Narodowy Fundusz zebrał już w tym roku dwie prestiżowe nagrody - najpierw otrzymał Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego 2011 (Best Practice Certificate EPSA 2011), a kilka dni temu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyróżniło go w konkursie "Dobre Praktyki Zarządzania Strategicznego Rozwojem w Polsce". Wśród działań, jakie doceniło jury konkursów, znalazły się również te związane z gospodarką wodną.
Europejska Nagroda Sektora Publicznego to wyróżnienie przyznawane już po raz trzeci. Po raz pierwszy nagrodę przyznano w 2007 roku, od 2009 organizacją konkursu zajmuje się Europejski Instytut Administracji Publicznej (European Institute of Public Administration EIPA). O tym, kto dostanie Certyfikat Dobrych Praktyk decyduje międzynarodowe jury. NFOŚiGW to jedyna instytucja z Polski, jaka uzyskała certyfikat w tegorocznej edycji.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego postanowiło wyróżnić Fundusz za "konsekwentne próby integrowania zadań w zakresie zarządzania polityką rozwoju". Wśród nowych rozwiązań, jakie znalazły się we wniosku aplikacyjnym złożonym przez NFOŚiGW, znalazła się m. in. koncepcja alokacji środków publicznych dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej w oparciu o zarządzanie finansami NFOŚiGW przez programy priorytetowe oraz projekt "Dobre praktyki w gospodarce odpadami" - inicjatywa w zakresie konsultacji i dialogu społecznego.
Odbierając nagrodę w imieniu Funduszu, Małgorzata Skucha, Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW, powiedziała: "Mam nadzieję, że wypracowane przez nas dobre praktyki będą służyły innym instytucjom jako przykład do naśladowania. Ale jednocześnie chcemy wykorzystać najlepsze pomysły laureatów konkursu w naszych dokumentach strategicznych".
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- NFOŚiGW, epsa2011.eu

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-