Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-07-24 | Ostatnia aktualizacja: 2011-07-24
Ścieki szpitalne mogą się stać zupełnie nieszkodliwe

Ścieki szpitalne mogą się stać zupełnie nieszkodliwe
Taki wniosek to wynik badań firmy Grundfos i Duńskiego Instytutu Wody i Środowiska (DHI), wspieranych przez Duńską Agencję Ochrony Natury. W ramach testów oczyszczano wodę z Kopenhaskiego Szpitala Uniwersyteckiego, który w leczeniu pacjentów wykorzystuje ok. 1000 różnych leków. Po oczyszczeniu, woda zawierała żadnych bakterii odpornych na antybiotyki, a zawartość substancji chemicznych została obniżona znacznie poniżej limitów. Takiej wody można spokojnie używać do kąpieli.
Karin Dahlgren z Agencji uważa, że naturalnym będzie rozważenie zastosowania tego rozwiązania na szeroką skalę, przy budowie nowych szpitali bądź remontach tych już istniejących. Tym bardziej, że metoda oczyszczania jest relatywnie tania i skuteczna.
Grundfos upatruje w takim rozwoju sytuacji swojej szansy. Jak mówi Soren Nohr Bak, to nowe możliwości dla systemu Grundfos BioBooster – oczyszczalni zdolnej do eliminacji wszelkich odpornych bakterii i niemal wszystkich pozostałości leków i chemikaliów.
(bj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Grundfos

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
Mikrobohaterowie – mikroorganizmy w procesie oczyszczania ścieków
Dowiedz się, jak bakterie tlenowe i beztlenowe, grzyby filtracyjne, wodorosty i inne organizmy wspierają efektywne usuwanie zanieczyszczeń w...
-
-
-
-