Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-04-20 | Ostatnia aktualizacja: 2009-04-20
Stacje uzdatniania wody w Grodzisku Mazowieckim

Stacje uzdatniania wody w Grodzisku Mazowieckim
Projekt ten został podzielony na 5 kontraktów, których realizacja rozpoczęła się w 2006 i 2007 roku. Zgodnie z harmonogramem w tym roku gmina zamknie cały projekt. W październiku 2008 roku przekazano do użytkowania pierwszy obiekt budowlany - stację transformatorowo – rozdzielczą 15kV/0,4kV kontenerowa, która zasili suszarnię osadów w ramach Kontraktu III cz. 2 pn. „Budowa Systemu Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych: Urządzenia Elektryczne Zasilania Instalacji Suszenia Osadów”.
W 2009 roku zakończono kolejny kontrakt, pn. „Budowa i modernizacja stacji uzdatniania wody”, który obejmował:
- rozbudowę i modernizację SUW na ul. Cegielnianej,
- modernizację SUW na ul. Bałtyckiej,
- modernizację SUW we wsi Dąbrówka,
- budowę nowej stacji we wsi Czarny Las.
Celem inwestycji było zapewnienie niezawodności dostaw wody dla miasta i gminy Grodzisk Maz. o parametrach odpowiadających normom krajowym i unijnym – mówi Maria Grabowska, zastępca burmistrza, nadzorująca realizację projektu. Dzięki uruchomieniu 4 dodatkowych ujęć wody, zwiększono wydajność systemu wodociągowego i ograniczono straty wody. W efekcie więcej wody pitnej będzie można dostarczać odbiorcom, nawet w okresie letnich suszy. Pozwoli to na dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego w południowej części gminy.
Wartość całej inwestycji wynosiła ponad 6 milionów zł, a wykonawcą było konsorcjum firm: Funam Sp. z o.o. z Wrocławia i Wodrol – Pruszków S.A. z Pruszkowa, wyłonione w drodze przetargu.
Modernizacja poszczególnych stacji polegała głównie na wymianie starych urządzeń na nowoczesne i bardziej wydajne. Oprócz nowych urządzeń do uzdatniania wody, nowych zestawów pompowych oraz urządzeń do automatyki i sterowania wybudowano na SUW Cegielniana nowe ujecie wody oraz nową stację transformatorową.
Modernizacja SUW Bałtycka pozwoli na ponowne włączenie do eksploatacji ujęcia wody, co w znacznym stopniu zwiększy niezawodność działania systemu wodociągów w mieście.
Budowa SUW w Czarnym Lesie obejmowała m.in. budowę dwóch ujęć wody, budowę kompletnego budynku technologicznego wraz z instalacjami, montaż zestawu do dezynfekcji wody i budowę zbiornika wody czystej. Włączenie tej stacji do eksploatacji zapewni niezawodne dostarczanie wody do południowo-zachodniej części gminy oraz wyeliminuje kosztowny przesył wody z istniejącego układu.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- grodzisk.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Hybrydowe spotkania b2b, najbardziej efektywna forma rozwoju biznesu!
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na Hybrydowe Spotkania Kooperacyjne z okazji 28 Międzynarodowych Targów Maszyn i...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-
-