Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2005-09-12 | Ostatnia aktualizacja: 2005-09-12
Zmagania z wodą w Nowym Orleanie

Zmagania z wodą w Nowym Orleanie
Dan Craig z Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego powiedział zaproszonym do Departamentu Stanu dyplomatom, że pozbycie się wody jaką przyniósł ze sobą huragan Katrina może zająć nawet do 6 miesięcy, pełne osuszenie miasta kolejnych 3 miesiące. Dodatkową trudność stwarzają znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia takie jak: ropa naftowa, związki chemiczne, które dostały się do wody z fabryk, fekalia pochodzące z systemu kanalizacji. Fakt ten powoduje, że wodę, którą się wypompowuje należy oczyszczać, ewentualnie po odpowiednim rozcieńczeniu wprowadzać do rzeki Missisipi lub jeziora Pontchartrain, co przyczynia się do opóźnień w osuszaniu miasta. Duża część miasta jest poniżej poziomu morza, co również nie ułatwia zadania. Jednak tam gdzie jest to możliwe inżynierowie planują zrobić wyłomy w zaporach, aby woda mogła swobodnie spłynąć z miasta.
Po osuszeniu miasta, teren zostanie oczyszczony z gruzu oraz niebezpiecznych odpadów, a następnie zostaną wybudowane prowizoryczne budynki, w których będą mogli zamieszkać właściciele zniszczonych domów. Przez okres 18 – 24 miesięcy powinni oni otrzymywać finansową pomoc ze strony państwa. Na razie do miasta dostarczana jest doraźna pomoc.
Generał Carl Strock, dowódca oddziałów inżynieryjnych amerykańskiej armii poinformował, że planowane jest wybudowanie w pobliżu Nowego Orleanu prowizorycznego miasta dla 50 000 cywilów, podobnie jak to miało miejsce podczas huraganu „Andrew”, który nawiedził Florydę w sierpniu 1992 roku.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Environmental News Network

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Najpopularniejsze wirniki do pomp ściekowych
Prezentowany materiał ma za zadanie przybliżyć użytkownikom pomp popularne rodzaje wirników stosowanych w pompach do ścieków oraz pokazać...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-
-
-