Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-11-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25
Zalety wyboru gotowego projektu domu.

Co otrzymujemy w pakiecie?

Zalety wyboru gotowego projektu domu.

Decydując się na budowę własnego domu, na początku każdy inwestor staje przed trudnym pytaniem, czy wybrać gotowy projekt nieruchomości, czy też zlecić jego wykonanie od podstaw. Mimo, że wybór indywidualnego rozwiązania jest bardzo kuszący, ponieważ pozwala na dostosowanie go do indywidualnych wymagań klienta, często okazuje się być on bardzo kłopotliwy – między innymi ze względu na czas wykonania dokumentacji czy znacznie wyższe koszty takiej usługi. Dlatego dla osób pragnących uzyskać plany szybko i w korzystnej cenie, dobrym rozwiązaniem jest wybór gotowego projektu domu.

 

Od czego powinien zależeć wybór projektu?

Kryteria tego wyboru to przede wszystkim indywidualne preferencje inwestora, jego wymagania i zasoby finansowe, jakie może przeznaczyć na realizację budowy. Wbrew potocznej opinii gotowe projekty domów nie są gorsze od tych realizowanych na indywidualne zamówienie, a niejednokrotnie sytuacja może być odwrotna – gotowe rozwiązania to dokumentacja zazwyczaj bardzo dobrze i fachowo opracowana, podczas gdy projekt indywidualny nie zawsze gwarantuje podobnie wysoką jakość otrzymanych planów.

Klienci obawiają się często tego, że projekt domu gotowego narzuca ścisłe wytyczne, co też nie jest prawdą, ponieważ w ramach projektu można dokonywać modyfikacji – tak, aby funkcjonalność wybudowanej nieruchomości w pełni odpowiadała potrzebom klientów, a sam projekt zyskał wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

plan-domu-przekroj.jpg

 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że projekt typowy, nawet z modyfikacjami, jest znacznie tańszy od tego sporządzanego na indywidualne zamówienie. Wśród gotowych rozwiązań można znaleźć wiele propozycji, np. domy na planie kwadratu lub prostokąta, cz też domy parterowe w kształcie litery L – dom podzielony na dwie strefy – czy takie rozwiązanie jest optymalne? - nowinyzabrzanskie.pl Okazuje się, że tak.

 

Zalety gotowych projektów domów

Gdy inwestor ma jasno sprecyzowane oczekiwania, łatwo może wybrać gotowy, katalogowy projekt domu, który ewentualnie podda późniejszym modyfikacjom. Przed tym wyborem może on szczegółowo przeanalizować dane rozwiązanie zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, a w razie uwag łatwo będzie mu skontaktować się z biurem projektowym i skonsultować ewentualne zmiany układu funkcjonalnego budynku. Dobre firmy architektoniczne mają w swojej ofercie dodatkowe narzędzia i aplikacje, które umożliwiają wirtualny spacer po projektowanym domu oraz wizualizację innej kolorystyki czy okładzin na elewacjach domu, zmiany w aranżacji wnętrz oraz umeblowaniu.

projekt-wnetrza-aranzacja-kuchni.jpg

 

Ponadto dostępne są nierzadko różne warianty danego projektu, np. domy wykonywane w technologii tradycyjnej mają też warianty szkieletowe lub budowane z bala. Inna możliwość adaptacji dotyczy obecności oraz wielkości garażu. Gotowy projekt daje możliwość szybkiego przygotowania dokumentacji projektowej, wraz z adaptacją projektu do działki, dzięki czemu uzyskanie pozwolenia na budowę jest znacznie szybsze. Przy ewentualnych zmianach w projekcie można domówić w pracowni projektowej wprowadzenie modyfikacji lub zlecić je przy adaptacji domu do działki. Przy wysokim standardzie i jakości jego wykonania ceny dokumentacji projektowej pozostaną przystępne.

 

Co można uwzględnić w modyfikacjach gotowej dokumentacji projektowej?

Wykonywanie zmian w gotowym projekcie z reguły nie jest problemem, ponieważ szanujące się pracownie architektoniczne wyrażają zgodę na modyfikacje, które dają możliwość wyboru opcji dedykowanych do określonego projektu domu. Są to między innymi:

  • projekty instalacji proekologicznych, takich jak pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, instalacja solarna lub fotowoltaiczna, czy kominek z płaszczem wodnym;

  • projekty dokumentacji dla planowanych kotłowni w razie konieczności zmiany źródła paliwa;

  • projekty przyłączy do szamba szczelnego lub przydomowej oczyszczalni ścieków;

  • projekty specjalistycznych instalacji, np. odkurzacza centralnego, instalacji alarmowej, przeciwpożarowej czy systemu domu inteligentnego.

 

Co daje jeszcze wybór gotowego projektu?

Gotowy projekt domu często ma z zestawie kosztorys inwestycyjny wraz z szacunkową ilością potrzebnych do jego realizacji materiałów. Wybierając gotowe rozwiązanie, nietrudno jest znaleźć sprawdzoną firmę budowlaną, która specjalizuje się w budowie domów na podstawie gotowych projektów typowych. Zaletą jest w tym przypadku także możliwość obejrzenia domu już wybudowanego oraz kontaktu z osobami, które wcześniej zakupiły dany projekt.

Więcej inspiracji można znaleźć na stronie www.domoweklimaty.pl.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
domoweklimaty.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.