Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-01
Premier Izraela zaoferował pomoc Irańczykom w zakresie technologii oczyszczania ścieków [wideo]
Fot. Oficjalny profil premiera Izraela na FB
Fot. Oficjalny profil premiera Izraela na FB

Na swojej oficjalnej stronie na Facebooku premier Izraela Benjamin Netanyahu umieścił nagranie, w którym zaoferował pomoc w przeciwdziałaniu katastrofie ekologicznej, przed jaką staje Iran. Izrael postanowił udostępnić stronę internetową ze szczegółowymi planami, w jaki sposób Irańczycy mogą poddać recyklingowi ścieki.

Stosunki między Izraelem a Iranem od dawna są napięte. W swoim wystąpieniu Netanyahu skrytykował rząd w Teheranie za brak działań mających na celu polepszenie bezpieczeństwa wodnego Irańczyków. Według irańskiej organizacji meteorologicznej prawie 96% terytorium Iranu cierpi z powodu suszy.

"Chociaż Iran mówi «Śmierć Izraelowi» - mówi Netanyahu - to ja i mój kraj mówimy „chcemy pomóc" i oferujemy nasze rady i technologie, które pozwolą Wam rozwiązać problem braku wody wywołany katastrofalną suszą. Naród irański jest ofiarą reżimu, który odmawia mu dostępu do życiodajnej wody. Ale Izrael chce wesprzeć naród irański."

Ponieważ Iran zakazał wstępu na swój teren obywatelom Izraela, Netanyahu zapowiedział, że Izrael uruchomi internetową stronę w języku perskim, na której znajdą się informacje niezbędne do racjonalnego zarządzania wodą. Aby oszczędzać wodę, Izrael przetwarza prawie 90% ścieków. Iran ma podobne warunki hydrologiczne, więc izraelskie metody oczyszczania wody będą skuteczne także tutaj.

Była irańska minister rolnictwa, powiedziała, że 50 milionów Irańczyków może zostać zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu szkód dla środowiska.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
gazeta.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :